Посадка винограду восени

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Uncategorized

Посадка винограду восени не значно відрізняється від весняної посадки. Але деякі особливості є.

Перед усім необхідно підготувати сам саджанець. Обрізати його, залишивши 4-5 бруньок, кінці коріння обрізати, залишивши їх довжиною близько 15см, вимочити коріння саджанця у воді кілька годин, але не довше ніж добу.

300

Викопати яму розміром 60 х 60 х 60 см. Верхній шар землі, пів’ями, викидати в одну сторону , землю з другої половини ями ─ в іншу сторону. У верхній шар землі додати 1 відро перегною, 1 відро піску (на чорноземі або суглинку) , 1 літрову банку попелу. Все це перемішати і закидати на дно стільки, щоб до верху ями залишилося 40 см. Обрізати кінці коріння (залишити довжиною приблизно 15 см), поставити саджанець з невеликим нахилом в сторону подальшого укривання лози, рівномірно розправити корінця по дну ями, і засипати саджанець до молодої лози; зразу ж цією землею, а потім тією, що з нижньої частини ями, попередньо додати піску і перемішати.

Добре залити водою. Запам’ятайте! Ніякий дощ не замінить первинного посадкового поливу. Перед тим як почнуться морози, знову добре залити водою. Поряд встромити кілочок на 3 см вище саджанця. Взяти пластмасову пляшку, відрізати шийку, а з боків зробити отвори. Накрити нею саджанець так, щоб вона спиралась на кілочок. Засипати яму землею і зробити пагорбок землі над пляшкою 10-15см. В такому стані саджанець зимує.

Весною все відкрити, і ОБОВ’ЯЗКОВО ! викидати землю з ямки глибиною 20см, щоб утворився приямок. Як прогріється земля, замульчувати яму сипцем або дрібною соломою шаром 5см. Як тільки бруньки виростуть розміром в 1-2см, залишити 2 найбільші, а всі інші ОБОВ’ЯЗКОВО виламати. Для уникнення пошкоджень обгородити саджанець і поставити високу та міцну опору до якої підв’язуватимуться пагони. Так у відкритій ямі саджанець росте ціле літо. Влітку поливати вміру ТЕПЛОЮ водою (бажано дощовою, річковою, ставковою).

З появою 3-4 повністю сформованих листочків обробити розчином «Ридоміл Голд МЦ», або «Стробі» відповідно до інструкції. В другій декаді липня обробити розчином «Мікал» або «Ридоміл Голд МЦ» + «Тілт-250». За несприятливих погодних умов провести третю обробку, через 20 днів після другої. Для бажаючих мати чисте довкілля та ягоду, пропоную при обробці використовувати не хімію, а екологічно чисті біопрепарати (Гаупсін, Триходермін, Планриз, Актофіт).

admin
Author: admin