Посадка винограду осінню

author
0 minutes, 3 seconds Read

Садити виноград восени можна до сильних морозів, поки не замерзне земля.

У тому місці, де зростатиме кущ необхідно викопати яму розміром 60 х 60 х 60см. При цьому верхній родючий шар землі (пів ями) викинути в один бік від ями, а нижній (решта ями) – в інший бік.

Яма1
Яма2

У верхній шар землі необхідно додати 1 відро перегною та 1 літрову банку попелу. Якщо у Вас чорнозем чи глина, то крім перегною та попелу необхідно додати 1 відро річкового піску.

Яма3

Все ретельно перемішати, засипати на дно ями завтовшки 20-25 см і притоптати. Таким чином, до верху ями залишиться 35-40 см. Яма для посадки винограду готова.

У саджанця, призначеного для посадки в цю яму, необхідно освіжити края коріння (обрізати секатором). Довжина коренів має залишитися щонайменше 10-15см.

підготовка саджанця

Підготовлений таким чином саджанець ставлять у яму і трохи нахиляють у той бік, куди надалі буде спрямовано зростання лози. Це робиться для того, щоб у майбутньому було зручно нахиляти лозу, прикриваючи кущ на зиму. Коріння саджанця рівномірно розправляють по дну ями, поставивши п’яту саджанця на невеликий горбок. Зверніть увагу – коріння саджанця має знаходитися на глибині 35-40см на чорноземі, на піщаних ґрунтах – 40-45см.

Засипають саджанець до рівня з’єднання старої та молодої лози тією сумішшю землі, яка була підготовлена раніше.

посадка

Якщо суміші не вистачило, зверху можна використовувати ту частину землі, яка була викопана з нижньої частини ями (якщо у Вас чорнозем, то в неї також необхідно додати пісок і перемішати). Відразу після посадки яму необхідно добре залити водою (5-6 відер води) та залишити до перших регулярних заморозків.

Перед настанням морозів саджанець знову необхідно рясно полити і обрізати на висоту 5-6 бруньок. Поруч із саджанцем у землю необхідно встромити з зусиллям кілочок таким чином, щоб він був вищий за саджанець на 2-3 см і накрити саджанець і кілочок пластиковою пляшкою так, щоб пляшка спиралася на кілочок. Пляшка готується наступним чином: у пластикової пляшки 1,5-2л (з-під напоїв, мінеральної води тощо) відрізають шийку, а з боків проколюють шилом отвори для надходження повітря до виноградного саджанця.

Потім яму необхідно засипати землею, щоб утворився горбок над пляшкою висотою 10-15 см. Те місце, де знаходиться кущ під пляшкою, можна помітити, попередньо вставивши в землю поруч із пляшкою ще один кілочок на 20 см вище за перший.

укривання

Так виноград зимує.

Similar Posts