Як відбувається пакування і відправка саджанців

author
0 minutes, 9 seconds Read

Багато кому перед оформленням замовлення хотілося б знати – як саме будуть упаковані саджанці перед пересиланням.

Тому проведемо тут короткий огляд процесу підготовки саджанців до відправки.

Пробірковування

Або простіше – прикріплення бірки з назвою сорту на саджанець. Раніше пробірковування саджанців відбувалося в процесі росту в “шкілці”. Не після викопки чи при пакуванні, а ще під час росту. Робили ми це в липні-серпні. На кожен саджанець прикріплювали степлером бирку з назвою сорту. В цьому випадку можна не переживати, що при викопуванні саджанців переплутаються сорти.
Останні роки ми кріпимо бірки на чубук, ще до висадки. Тепер майбутні саджанці підписані ще до пророщування.

Строки викопування

Викопування саджанців відбувається пізно восени. Для винограду – це з 20 жовтня. Чому саме в ці терміни? Одним з основних критеріїв якості саджанця винограду є ступінь його визрівання. При цьому важливо не тільки визрівання лози, бруньок, а й кореневої системи. Крім того, не менш важливим є перехід саджанця в “сплячий” режим. Тобто саджанці мають пройти закалку, накопичити поживні речовини для зими і перейти в режим “енергозбереження”, або вегетаційного сну. Тільки тоді пересаджування проходить найбільш сприятливо для рослини. Саджанці винограду не повинні прижитись на новому місці, як вважає багато початківців. Вони повинні “спати” в новій домівці, а навесні, при настанні сприятливих погодних умов, самостійно почати вегетацію.

Процес викопування

Викопування саджанців відбувається частково лопатою, частково трактором. При будь-якому варіанті викопування вживаються всі заходи для збереження якості посадкового матеріалу. Іноді трапляються пошкодження деяких саджанців. Саме тому при прийомі завчасних літніх замовлень, ми залишаємо кілька незамовлені саджанців в запас (на всякий випадок). У зв’язку з цим в зимовому каталозі, який ми публікуємо з 1 січня, можуть з’явиться в продажу саджанці сортів, яких не було в наявності в осінньому каталозі.

Сортування

Викопані саджанці винограду відразу ж (в полі) зволожуються і загортаються в целофан (пакети, мішки) для запобігання від висихання. Потім ми звозимо їх до місця сортування. Сортуємо на три типи. Перший – саджанці на термінову відправку. Для цього заздалегідь формується список замовлених і оплачених саджанців. Другий – саджанці першого сорту. Саме ці саджанці виставлені в каталозі. Третій – саджанці другого сорту. Такі саджанці пропонуємо тільки за погодженням з клієнтом і дешевше від основної ціни в разі відсутності саджанців першого сорту.

Зберігання

Саджанці винограду, що не заплановані до термінової відправки, пакуємо для зимового зберігання і опускаємо в сховище. Доступ до сховища відкритий цілий рік. Тому розсилка саджанців можлива і в зимовий час при сприятливих погодних умовах. У зимовий період збираємо і відкладаємо замовлення в міру їх надходження і оплати. Зберігаються вони в загальному сховищі в відповідних умовах. Як тільки настають сприятливі погодні умови (температура повітря піднімається близько 0, або вище), підготовлені замовлення терміново упаковуються і відправляються, щоб встигнути до відновлення морозів.

Збирання посилок

Повернемося до першого типу сортування. Саджанці, які були відібрані на строкову відправку (сюди відбираємо найкращі), переносимо в пакувальне приміщення. Заздалегідь роздруковуємо накладні для відбору саджанців (свій екземпляр накладної Ви отримали вже на Viber). Саджанці, відібрані за накладною, ретельно пов’язуємо в пучок, коріння загортаємо в поліетиленовий пакет і насипаємо трохи вологої тирси для підтримки вологості в зоні коренів. Цей процес називається – збірка замовлення. Тобто, якщо Ви телефонуєте і дізнаєтеся, що Ваше замовлення зараз в збірці, значить воно як раз проходить цю процедуру.

Пакування

Далі зібрані замовлення переходять до етапу пакування. Зібрані і підготовлені до пакування замовлення вкладаємо в тубус або в коробку, або в поліпропіленовий мішок (якщо обсяг замовлення не дозволяє скористатися тубусом і коробкою). Ретельно заклеюємо скотчем. При швидкій, злагодженій роботі вдається зібрати і упакувати близько 20-30 замовлень на день. Упаковані таким чином саджанці легко переносять транспортування тривалий час. В деякі країни посилки прямують1-2 місяці і саджанці прибувають в гарному стані.

Відправлення

Раз в декілька днів упаковані саджанці вивозимо для відправки на Нову пошту. Таким чином, приблизно можна орієнтуватися про терміни відправки Вашого замовлення. Зазвичай (+/-) замовлення на саджанці винограду, оплачені в червні і липні, ми відправляємо 20-25 жовтня, в серпні і вересні – 25-30 жовтня; в жовтні – 1-5 листопада. Все це приблизно, тому що залежить не тільки від кількості замовлень і від їх обсягу, а й від погодних умов та інших попутних факторів.

Повідомлення

Після відправки йде інформування покупців СМС-повідомленням (або Viber) з номером декларації. Крім того, Ви отримаєте СМС-повідомлення від Нової пошти при надходженні посилки на Ваше відділення Нової пошти. Крім того, ми контролюємо отримання Вами посилок за допомогою додатка “Нова пошта”. І якщо Ви не отримуєте посилку більше 4 днів, то починаємо пошуки: телефонуємо або пишемо.
Що стосується іноземних відправлень (за межі України), клієнти отримують трек-номер для відслідковування своїх посилок. Після цього замовлення вважається виконаним, подальше відслідковування своєї посилки покупець веде сам за допомогою онлайн-сервісів.

Період телефонної тиші

Як показала практика, любителі винограду – вкрай нетерплячі люди. І кожен покупець бажає отримати свою посилку якнайшвидше (і головне, швидше за сусіда, або колегу), навіть якщо висадка планується через тиждень, чи через місяць. Ми намагаємось іти назустріч Вашим бажанням, звісно в міру своїх фізичних можливостей. В періоди активних відправок (особливо це стосується періоду з 20 по 30 жовтня) мобілізуються всі наші сили, вся увага, весь час на збирання посилок. І кожен телефонний дзвінок в ці дні збиває з ритму і затримує відправки. Тому ми дуже просимо – в ці 10 днів утриматись від неважливих дзвінків. Є клієнти, які вважають, що нагадування про свою посилку щодня, прискорить відправку. Нажаль, це навпаки її затримає, бо 20 таких дзвінків в день – це мінус декілька запакованих посилок.

Similar Posts