Весняна посадка винограду

author
0 minutes, 5 seconds Read

Чи знаєте Ви, що в природі немає ягід настільки ж багатих життєво важливими для людини амінокислотами і вітамінами, як виноград?
Крім біофлавоноїдів, моносахаридів, пектинових речовин і органічних кислот, в ягодах винограду містяться вітаміни С, А, В1, В2, В5, В6, В9, Е, РР, Р, а також натрій, кальцій, фосфор, магній, калій, марганець, залізо, цинк, мідь і багато інших елементів.

Забезпечити себе і своїх близьких цим цінним продуктом Ви можете самі, заклавши свій маленький виноградник у себе на присадибній ділянці.

Висаджувати виноград можна навесні або восени.

Навесні висаджують саджанці після відступу морозів, коли розмерзнеться земля.

У тому місці, де буде рости кущ, необхідно викопати яму розміром 60 х 60 х 60см. При цьому верхній родючий шар землі (пів ями) викинути в одну сторону від ями, а нижній (іншу половину ями) – в іншу. У верхній шар землі необхідно додати 1 відро перегною і 1 літрову банку попелу. Якщо у Вас чорнозем чи суглинок, то крім перегною і попелу необхідно додати 1 відро річкового піску. Все ретельно перемішати і засипати на дно ями товщиною 20-25 см і притоптати. Таким чином, до верху ями залишиться 35-40 см. Яма для посадки винограду готова. Бажано яму підготувати не менше, ніж за 7-10 днів до посадки.

Підготовка саджанця

У саджанця, призначеного для посадки в цю яму необхідно обрізати коріння, залишивши довжиною приблизно 10-15см. Приріст обрізають таким чином, щоб залишилося 4-5 бруньок. Підготовлений таким чином саджанець ставлять в яму і злегка нахиляють в ту сторону, куди в подальшому буде спрямоване зростання лози. Це робиться для того, щоб було зручно нахиляти лозу і прикривати кущ на зиму. Коріння саджанця рівномірно розправляють по дну ями, поставивши п’яту саджанця на невеликий горбок. Зверніть увагу – коріння саджанця повинні перебувати на глибині 35-40см.

Далі коріння саджанця засипають підготовленою сумішшю землі шаром 15 см. Відразу після посадки яму необхідно добре залити теплою водою (2-3 відра води) і замульчувати – засипати торфом, сипцьом, травою або дрібною соломою товщиною 5 см. Мульча оберігає землю від пересихання і розтріскування, крім того, під мульчею живуть корисні жучки, черв’ячки і бактерії, створюючи сприятливі умови для рослини. Один нюанс – якщо мульчуєте травою чи соломою, то зробіть це тоді, коли вже добре прогріється земля, а не одразу після посадки.

300

Для запобігання пошкодження саджанців пізніми весняними заморозками рекомендуємо при зниженні температури накривати молоді саджанці картонними ящиками. Увага! не банками, відрами, целофаном, тощо. А саме картонними ящиками. Для такої справи добре підходять “бананки” з ретельно затуленими отворами.

Якщо літо посушливе – виноград поливають 1 раз в тиждень по 2-3 відра теплої води під кожен кущ. Якщо є можливість, бажано використовувати дощову або річковую воду. Якщо Ви висаджуєте велику кількість кущів, доцільно провести крапельне зрошення.

Як тільки бруньки виростуть розміром 1-2 см, необхідно залишити 2 найсильніші, інші обов’язково виламати. Звичайно, починаючому виноградарю хочеться залишити всі пагони. Але цього робити не можна. У перший рік вегетації необхідно дати можливість розвинутися кореневій системі і почати правильно формувати рукава. Щоб молоді пагони не зламали тварини, ямку з саджанцем необхідно огородити.

Родючої Вам землі і щедрих врожаїв!

Similar Posts